OBCHODY 100 – LECIA ROTY W POZNANIU

Koncert
19.06.2010 r.

„Hasło: ROTA” to nietypowa akcja plenerowa skierowana do mieszkańców Poznania i Wielkopolski, a zwłaszcza dzieci i młodzieży szkolnej przekazała na konferencji prasowej Pani Arleta Kolasińska – koordynator projektu. Ma ona na celu uczczenie przypadającej

w 2010 roku rocznicy powstania i prawykonania pieśni patriotycznej „Rota”. Impreza ta odbywać się będzie 19 czerwca na Placu Wolności, Placu Adama Mickiewicza i …  Składa się z trzech elementów: gry miejskiej, akcji plastycznej dla dzieci oraz przeglądu zespołów, chórów i orkiestr młodzieżowych. Jej finałem będzie wspólne odśpiewanie „Roty” na Placu Wolności o godzinie 19.10. Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego we współpracy z władzami Miasta Poznania, Starostwa Powiatowego, Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wielkopolskim Muzeum Walk Niepodległościowych oraz Akademią Muzyczną w Poznaniu.

Na zaproszenie Pani Arlety Kolasińskiej, w tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie także udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vivat! z Sierakowa – o godz. 14.00 zaprezentuje się paradnym przemarszem na Placu Wolności, a o 14.15 zagra koncertowo również na Placu Wolności.

Na zakończenie uroczystości o godz. 19.10 nastąpi wspólne odśpiewanie Pieśni ROTA przez wszystkie Chóry oraz  Mieszkańców Poznania i Wielkopolski – na Placu Wolności.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w grach związanych z  Rotą: internetowej – już teraz, natomiast w zespołowej – w sobotę (szczegóły na stronie www.haslo-rota.pl).

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na stronach:

www.haslo-rota.pl
www.towarzystwo.nowowiejski.pl

Serdecznie wszystkich zapraszamy na Jubileusz 100 – lecia Roty.

KONTAKT

Polubiłeś Orkiestrę Vivat!? Zapraszamy Cię do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.

ZADZWOŃ DO NAS

+48 61 858 68 56

NAPISZ E-MAIL

info@artvivat.pl

Mecenas główny:

Sponsorzy: