JUBILEUSZOWY KONCERT ORKIESTRA VIVAT! ROZRYWKOWO W SALI ZIEMI NA MTP W POZNANIU

Koncert
05.12.2015 r.

Serdecznie zapraszamy na uroczysty Jubileuszowy Koncert: Orkiestra Vivat! rozrywkowo, z okazji  87 – lecia działalności Orkiestry Vivat!
Koncert odbędzie się 5 grudnia 2015 r. (sobota)
o godz. 17.00 w Sali Ziemi na MTP w Poznaniu.

Orkiestra Vivat! zaprezentuje się przed publicznością
w nowym repertuarze muzycznym, a Grupa Choreograficzna wystąpi w premierowych układach tanecznych.

Ponadto wystąpi Dziecięca Grupa Taneczna Papużki
i Młodsza Orkiestra Urwisy.

Koncert poprowadzi Pan Mirosław Kropielnicki – wspaniały, utalentowany i wszechstronny aktor teatralny Teatru Nowego w Poznaniu im. Tadeusza Łomnickiego oraz aktor telewizyjny. Pan Mirosław Kropielnicki w Poznaniu został uhonorowany Odznaką Honorową
za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, a w styczniu 2013 roku odznaczony został Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Podczas koncertu gościnnie wystąpią:

Peter and Jacob czyli duet Piotr Szumlas i Jakub Zaborski. Jak sami mówią „(..)trafili na siebie w Internecie w 2012 r. dzięki serwisowi YouTube, przeglądając swoje amatorskie nagrania muzyczne(..)„. Po jakimś czasie zdalnego tworzenia muzyki zdecydowali się na udział w 5. edycji Must Be The Music – Tylko Muzyka w której zaprezentowali swoje autorskie kompozycje (Emotions, W ciszy i Miss You) i ku swojemu zdziwieniu – wygrali. 27 lutego 2015 ukazała się w sklepach debiutancka płyta duetu pt. Peter and Jacob. „Kilkanaście głosów, jedna gitara i kilkadziesiąt innych instrumentów razem tworzą jedenaście kompozycji: dwie polskojęzyczne, dwie instrumentalne oraz siedem anglojęzycznych, których celem jest uczta z wrażliwości, delikatności i współodczuwania.” Oprócz tego na płycie znajduje się dodatkowy – 12 – utwór skomponowany specjalnie do książki Czerwona Królowa (ang. The Red Queen) autorstwa amerykańskiej debiutantki Victorii Aveyard..
Kwartet smyczkowy „Classic Quartet” działa już od 16 lat, a swoimi korzeniami sięga w lata 90-te, kiedy studentki stworzyły trio fortepianowe. Po latach, kiedy już ukończyły Akademie Muzyczną
im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i założyły rodziny, postanowiły utworzyć kwartet smyczkowy, który działa do dziś.  Obecnie wszystkie instrumentalistki pracują w Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego. W instytucji tej wykonują duże i poważne dzieła, dlatego w repertuarze kwartetu smyczkowego posiadają utwory o lżejszym charakterze.
SKŁAD ZESPOŁU:
Izebella Gontarz – wiolonczela i fortepian
Anna Wachowiak – skrzypce
Lidia Kaźmierczak – altówka
Karina Jakubowska – skrzypce
Serdecznie zapraszamy całe rodziny
z dziećmi, wnukami, przyjaciółmi oraz wszystkich lubiących dobrą zabawę.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

 

Wjazd na parking MTP (od ul. Śniadeckich) jest bezpłatny, za okazaniem zaproszenia.

KONTAKT

Polubiłeś Orkiestrę Vivat!? Zapraszamy Cię do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.

ZADZWOŃ DO NAS

+48 61 858 68 56

NAPISZ E-MAIL

info@artvivat.pl

Mecenas główny:

Sponsorzy: