Nagroda prasy i telewizji RAI dla Orkiestry Vivat!

Aktualność
07.06.2010 r.

Orkiestra Vivat! z Sierakowa – nagrodzona przez Prasę

i Telewizję RAI na XI Międzynarodowym Festiwalu Bande Musicali w Giulianova we Włoszech.

Jesteśmy dumni z przyznanej nam nagrody Mediów – Prasy i Telewizji RAI, które doceniły zgranie Zespołu, kunszt muzyczny, taneczny i paradny, przyozdobiony pięknymi strojami.

Orkiestra Vivat! zaprezentowała się w słonecznej Italii wyjątkowo. Była gorąco oklaskiwana przez Mieszkańców i Gości Festiwalu podczas wszystkich koncertów, a także podczas przemarszy i parad. Ogromna to radość dla nas wszystkich, że całość naszych występów i prezentacji została zwieńczona tak prestiżową nagrodą Prasy i Telewizji RAI.

A teraz podzielimy się z naszymi Przyjaciółmi zdarzeniami, atmosferą i naszymi refleksjami z tego fantastycznego tournee.

Włochy powitały nas pięknym słońcem i urzekającym lazurem morza. Mimo długiej podróży, nie czuliśmy zmęczenia aż tak bardzo, bowiem zamieszkaliśmy w wygodnym Hotelu nad samym morzem. Rano budziło nas słońce, przed Hotelem zapraszała na wypoczynek i zachęcała do opalania szeroka, czyściutka plaża. W Hotelu miła atmosfera, smaczne posiłki. Mieszkały w nim także inne Zespoły, zatem istniała możliwość nawiązania przyjaznych kontaktów. Do południa relaks, po południu koncerty i parady w miejscach pełnych uroku, w otoczeniu palm i egzotycznej roślinności.

Każdy dzień był atrakcyjny zarówno od strony muzyczno-tanecznej, jak i wypoczynkowej.

Koncertowaliśmy, ale też podziwialiśmy występy zaproszonych Zespołów z Albanii, Białorusi, Polinezji, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch, a także oklaskiwaliśmy koncert naszych Rodaków – Orkiestrę Górniczą z Bytomia.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Giulianowa – Pana Francesco Mastromauro delegacje wszystkich Zespołów gościły na wspólnym spotkaniu w Ratuszu. Orkiestrę Vivat! reprezentowała

Pani Dorota Pawłowska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sierakowa Wlkp.”, Dyrygent – Pan Robert Morkis, Pani Anna Fintzel – Menadżer Kultury, tłumacz oraz Tambourmajorka – Ania Chlebowska oraz Pani Elżbieta Linde – fotograf i opiekun – Pan Grzegorz Semkło. Mer Miasta gratulował wszystkim Zespołom i dziękował za przyjazd na XI Festival Internazionale Bande Musicali Giulianova 2010. Wszystkie Zespoły otrzymały z rąk Pana Burmistrza pamiątkowe dyplomy.

W imieniu Orkiestry Vivat! – Pani Prezes podziękowała za zaproszenie i piękne przeżycia podczas Festiwalu. Wręczyła Panu Burmistrzowi souveniry od Stowarzyszenia i Orkiestry m.in. album o naszym wielkim Polskim Kompozytorze Fryderyku Chopinie, podkreślając obchody 200-tnej rocznicy Urodzin Kompozytora w naszym Kraju i na świecie, a także na pamiątkę – naszego Vivaciaka. Ania wręczyła piękną Łowiczankę.

Podczas spotkania podziękowaliśmy także Panu Mario Orsini – Organizatorowi Festiwalu, który wystosował do naszego Stowarzyszenia zaproszenie na Festiwal.

Po oficjalnym spotkaniu, były rozmowy w kuluarach z już zaprzyjaźnionymi wszystkimi Zespołami

i wspólne zdjęcia. Jeszcze raz potwierdziło się w życiu powiedzenie, że muzyka łączy narody świata.

W mieście Giulianova i sąsiednich miasteczkach – nadmorskich kurortach, muzyka rozbrzmiewała w dniach 27 do 30 maja 2010 roku. Na zakończenie Festiwalu, przed rozdaniem nagród Młodzież naszej Orkiestry spontanicznie porwała członków innych Zespołów do wspólnej zabawy. To było fantastyczne!

W drodze powrotnej Orkiestra Vivat! spędziła jedną dobę w pięknej Bolonii. Zwiedziliśmy serce Bolonii – Plac Piazza Maggiore, fontannę Neptuna , Katedrę św. Petroniusza, dwie skłaniajace się ku sobie wieże – symbol Bolonii i Bibliotekę. Udały się również małe zakupy. Wieczorem zaś Orkiestra Vivat! zagrała

i zatańczyła w wyjątkowo urokliwym miejscu – w Teatro 1763 – Villa Aldrovandi Mazzacorati na zaproszenie Pani Dyrektor – Marileny Frati. W Bolonii naszym wspaniałym Organizatorem, Opiekunem

i Przewodnikiem była Pani Magdalena Jaroszyk, której jeszcze raz pięknie dziękujemy.

Młodzieżą podczas wyjazdu opiekowali się:

Pani Dorota Pawłowska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia, Pan Robert Morkis – Dyrygent, Pani Inga Linde – Choreograf, Pani Elżbieta Linde – Opiekun medyczny i fotograf, Pani Anna Fintzel – Menadżer kultury i tłumacz, Pani Magda Kalemba – Opiekun i fotograf, Pan Grzegorz Semkło – Opiekun, driver busa i Pan Vivaciak, Pan Wiesław Ławicki – Opiekun i driver busa oraz sympatyczni driverzy autokaru – Pan Andrzej i Pan Roman z Firmy Pana Uchańskiego.

Wyjazd na Festiwal sfinansowało Stowarzyszenie „Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sierakowa Wlkp.”

Składamy serdeczne podziękowania Mecenasowi Stowarzyszenia – Grupie Warta Glass
i Chopin Estate Sp. z o.o. oraz prywatnemu Sponsorowi za pobyt w Bolonii.

Zapraszamy do zakładki Galeria, która będzie przez nas sukcesywnie uzupełniana.

Zapraszamy na strony:

http://www.italia-italia.pl/wlochy.php?r=632&p=636
http://~artvivat/www.youtube.com/watch?v=Fc23uz1jUkg&feature=related

KONTAKT

Polubiłeś Orkiestrę Vivat!? Zapraszamy Cię do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.

ZADZWOŃ DO NAS

+48 61 858 68 56

NAPISZ E-MAIL

info@artvivat.pl

Mecenas główny:

Sponsorzy: